חיפוש
 
לדף הבית >>     לשכת המסחר >>

לחיי 75 שנה למדינתנו אהובה ישראל, לחיי ידידיי אמת שהעבירו את השגרירות מת״א לירושלים

 

אירוע הנפת דגלי המדינות שהשגרירות שלהן בירושלים, לכבוד 75 שנה למדינה ויום ירושלים התקיים ביום רביעי 17.5.23 במעמד שר החוץ אלי כהן, בכניסה לבניין משרד החוץ בירושלים, אירוע הנפת דגלי המדינות שהעבירו את שגרירויותיהן לירושלים.

 

האירוע התקיים במסגרת שורה של אירועים לרגל 75 שנה למדינה ויום ירושלים, והשתתפו בו ראש העיר משה לאון, נשיא"ל וממונה רגולציה, ממשל ויחסיים בינלאומיים, דרור אטרי ונציגי 4 השגרירויות הזרות בירושלים: ארה"ב, גואטמלה, קוסובו והונדורס 

אירוע מרגש, מכובד והיסטורי לחיי 75 שנה למדינתנו ישראל, הכרת תודה לידידנו שגריריי מדינות ארה״ב , גואטמלה , הונדורס, קוסובו שגילו חברות אמת והעבירו את השגרירויות מת״א לירושלים. השר הדגיש כי בקרוב ובע״ה יגיעו שגרירויות נוספות וישראל נמצאת בתנופת עשייה והעמקת קשרי הידידות עם ידידיה בעולם.

רקעארה"ב העבירה את שגרירותה ב-14 במאי 2018, גואטמלה העבירה את שגרירותה ב-16 במאי 2018קוסובו הקימה את השגרירות במרץ 2021 והונדורס העבירה את השגרירות ביוני 2021.

28947621_897483153755126_1412771021637566644_o2222222

שר החוץ, אלי כהן – Eli Cohen , הודה לשגרירים על הידידות היפה שנרקמה בין מדינותיהם לישראל, העלה את הפעילות היפה המקודמת בין המדינות בתחומי הסחר והכלכלה.

164072753_296096791878580_4349860766841413850_n
 

ראש העיר ירושלים Moshe Lion – משה ליאון הודה אף הוא לשר החוץ אלי כהן, לשגרירי המדינות והעמיד עצמו לרשותם וציין כי ירושלים תשמח להמשיך ולעמוד לרשות ידידי ישראל בעולם וקרא להם להגיע לירושלים.

0c78185c-e151-4546-96d1-afc9f2e08da9

נשיא"ל וממונה רגולציה , ממשל ויחסים בינלאומיים, לשכת המסחר י-ם, דרור אטרי : "אנו מציינים את יום ירושלים, 56 שנה לאיחודה של ירושלים, העיר שמתקופת התנ"ך ועד ימינו ידעה התיישבות והתפתחות דמוגרפית. עיר המכונה על ידי חז"ל גם ’אור של עולם’.

בינואר 2016 , זכיתי לעמוד בראש לשכת המסחר ירושלים, כנשיא הלשכה, בירת המגזר העסקי בישראל, בירת העם היהודי ומדינת ישראל. זה היה רגע מרגש ומעצים בחיי, כיהודי נשאתי בגאווה את בירתנו האהובה ירושלים, התפללתי אליה, נשבעתי לה בתפקידי השונים הן בצבא והן בתפקידי הציבורים, ומתחת לחופתי ביום נשואי נשבעתי להעלות את ירושלים על ראש שמחתנו. והנה במרוצת השנים זכיתי להיות שליח ושגריר לחברותי וחברי במגזר העסקי בירושלים ברמה הארצית והבינלאומית. הגשמתי חלום כיהודי וכשליח ציבור ויחד עם רבים מחברי אנחנו פועלים יום ולילה להעלות את קרנו של המגזר העסקי בענבה ובכבוד רב.

בספטמבר 2019 הצלחנו חברותי וחבריי בלשכת המסחר להיות שותפים לתהליך היסטורי לעם היהודי, המגזר העסקי ומדינת ישראל, עת הגיע נשיא הונדורס לבית לשכת המסחר י-ם, הצהיר על ירושלים כבירת העם היהודי ופתח נציגות דיפלומטית – משרד סחר, בבית לשכת המסחר י-ם, אכסניה אותה הענקנו במשך שנה וחצי להונדורס עד לרגע בו העבירו את השגרירות מת"א לי-ם. מהלך זה הפשר למדינת ישראל להכשיר את המהלך להעברת השגרירות מת"א לי-ם כצעד ראשוני ומחווה של הונדורס לישראל.

בדצמבר 2019 זכינו לארח את נשיא גואטמלה הנבחר ולהביא ביוזמת לשכת המסחר י-ם הסכם שיתוף פעולה בין גואטמלה למשרד הכלכלה בראשות חברי שר החוץ כיום אלי כהן – Eli Cohen.

זכינו להוות גשר של שלום כלכלי בין ידידי ירושלים בעולם ולחתום עם 17 מדינות ו – 45 ארגונים כלכליים בינלאומיים ועל כך גאוותנו. 

 
 
 
למה  mcity

למה mcity

יולי לב מתראיין בערוץ 13

יולי לב מתראיין בערוץ 13

 
 

זכויות הפציינט בעת רשלנות רפואית

תושב העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה:”ניסן שלום. הייתי בטרם בגין כאבים חזקים באוזן ובלסת. נאמר לי שיש לי דלקת באוזן. לאחר מכן התגלה שבכלל זה נובע מעומס על הצוואר שהשליך על הלסת ויצר שם מעין דלקת וטופלתי בפיזיותרפיה. האם זה נחשב לרשלנות מצד הרופא שבדק אותי בטרם והביא לי טיפות אנטיביוטיות לאוזן שבכלל לא היה בהן צורך. במידה וכן מה עושים, זה קרה לפני מס` חודשים”. לתשובת המומחה- כנסו...

מהו סעיף 26 לחוק הירושה ולמה חשוב להכירו

 

צוואה היא האמצעי המשפטי הטוב ביותר מבחינתו של אדם להורות כיצד הוא מעוניין לחלק את רכושו עם הליכתו לבית עולמו. מדובר במסמך משפטי מחייב המבוסס על כיבוד רצון המת המהווה לדברי כבוד הנשיא בדימוס, אהרון ברק, ”חלק מתרבותנו הכללית והמשפטית” וכן ”עיקרון ידוע של המשפט העברי לפיו מצווה לקיים את דבר המת”. להמשך קריאת המאמר של עו”ד גילה עיני, מומחית לדיני משפחה, גישור ועוד, כנסו...

החלקה באולם אירועים- מי ישלם פיצויים?

 

תושבת העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה: ”שלום רב, הייתי בחתונה של חברתי הטובה והחלקתי בשירותים בגלל שהרצפה הייתה רטובה. עקב כך שברתי את הרגל. האם במצב כזה ניתן לתבוע ואיך מתנהל התהליך, תודה”. לתשובת המומחה- כנסו

 
 

 

 

יש לי שאלה לגדי ברקאי
כל מה שקורה בעיר באנר הדר

 

מדורים