חיפוש
 
לדף הבית >>     משה ועקנין, מתכנן פיננסי, אשקלון >>

מהי משכנתא למשקיעים

 

כותב המאמר הינו יועץ פיננסים ומשכנתאות, והמייסד והבעלים של אור-אל יעוץ משכנתאות ופיננסים. זה לא סוד שהשקעות מניבות בנדל”ן בתחום הדיור, בקרקעות או בנדל”ן מסחרי מניבות תשואות גבוהות יחסית מאשר אפיקים אחרים כגון שוק ההון או פקדונות בבנק.

 

זה לא סוד שהשקעות מניבות בנדל"ן בתחום הדיור, בקרקעות או בנדל"ן מסחרי מניבות תשואות גבוהות יחסית מאשר אפיקים אחרים כגון שוק ההון או פקדונות בבנק.

בשנים האחרונות שוק הנדל"ן בוער וכל המאמצים שעושה הממשלה בכדי להבריח משקיעים מהשוק כגון העלאת מס רכישה ל 8% לא מצליחים .

רכישת נכס מניב מאפשרת הכנסה פסיבית עם תשואות נאות.

רגע אחד לפני שאתם קופצים לרכוש את הנכס הבא שלכם, חשוב מאוד שתכירו בהבדלים הקיימים בין רכישת דירה ראשונה ורכישת נכס שני והלאה.

מה הן ההגבלות במשכנתא למשקיעים?

הביקוש לדיור הולך וגדל והרבה אנשים לא מצליחים לרכוש דירה ראשונה, מיכוון שהביקוש עולה על ההיצע והמחירים מרקיעי שחקים בארץ כולה. לכן הממשלה הציבה לה מטרה לסנן את השוק על ידי הגבלות שונות לרוכשי נכס שני ומעלה.

אחת הדרכים היא הגבלה על גובה המימון למשכנתא שניתן לקבל  הוא עד  50% במקסימום לכן מתעורר צורך בהון עצמי גבוהה.

בנוסף לכך בנק ישראל הורה לבנקים שלא לאפשר ששעבוד נכס ראשון יחשב כהון עצמי לקניית נכס שני.

הדרך השנייה היא על ידי הגדלת מס הרכישה ל 8%, והטלת מיסים מוניציפלים כגון מס שבח .

איך ניתן לקבל משכנתא עבור קנית נכס להשקעה?

חוץ מההגבלות הנמנות לעיל , פרוצדורלית לצורך קבלת המשכנתא אין שום הבדל בין קניית נכס ראשון לשני.

אבל בבניית תמהיל המשכנתא ההבדלים ניכרים מאוד, מכוון שצריך להבין מה סוג העסקה ולהתאים לה את התמהיל הנכון בכדי לא לשלם ריביות וקנסות מיותרים.

זה המקום להרחיב על סוגי המשקיעים השונים:

  • משקיע לטווח קצר:

ברכישת נכס לטווח קצר המשקיע מעוניין לרכוש נכס במחיר מסוים, לפעמים להשביח אותו על ידי שיפוץ ולמכור אותו במחיר גבוהה יותר. בשפה הנדלנ"ית זה נקרא "עסקת פליפ".

במקרה כזה ניתן לחשוב על הלוואת גישור ( בלון) שבה ישלם את הריבית בלבד ולאחר שימכור יכסה את ההלוואה או לחילופין לבנות תמהיל לטווח קצר.

  • משקיע לטווח ארוך:

לעומת זאת משקיע לטווח ארוך יעדיף לרכוש נכס, להשכיר אותו .

מדמי השכירות ישלם את המשכנתא .

התמהיל בעסקה שכזו הוא שונה לחלוטין מהמקרה הראשון והתמהיל שנבנה לו דומה לתמהיל של רכישת דירה רגילה .

לסיכום:

אנו באור-אל יעוץ משכנתאות ופיננסים מלווים משקיעים ברכישת נכסים, אנו עובדים עם מנעד רחב של גופי מימון בישראל ויודעים להעניק לכם פתרונות מימון המתאימים לכם.

פנו אלינו ונשמח לעזור לכם!יש לכם עוד שאלות למתכנן פיננסי - משה ועקנין? כנסו!

0547517001 הדף העסקי שלי

 
 
 
למה  mcity

למה mcity

יולי לב מתראיין בערוץ 13

יולי לב מתראיין בערוץ 13

 
 

זכויות הפציינט בעת רשלנות רפואית

תושב העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה:”ניסן שלום. הייתי בטרם בגין כאבים חזקים באוזן ובלסת. נאמר לי שיש לי דלקת באוזן. לאחר מכן התגלה שבכלל זה נובע מעומס על הצוואר שהשליך על הלסת ויצר שם מעין דלקת וטופלתי בפיזיותרפיה. האם זה נחשב לרשלנות מצד הרופא שבדק אותי בטרם והביא לי טיפות אנטיביוטיות לאוזן שבכלל לא היה בהן צורך. במידה וכן מה עושים, זה קרה לפני מס` חודשים”. לתשובת המומחה- כנסו...

מהו סעיף 26 לחוק הירושה ולמה חשוב להכירו

 

צוואה היא האמצעי המשפטי הטוב ביותר מבחינתו של אדם להורות כיצד הוא מעוניין לחלק את רכושו עם הליכתו לבית עולמו. מדובר במסמך משפטי מחייב המבוסס על כיבוד רצון המת המהווה לדברי כבוד הנשיא בדימוס, אהרון ברק, ”חלק מתרבותנו הכללית והמשפטית” וכן ”עיקרון ידוע של המשפט העברי לפיו מצווה לקיים את דבר המת”. להמשך קריאת המאמר של עו”ד גילה עיני, מומחית לדיני משפחה, גישור ועוד, כנסו...

החלקה באולם אירועים- מי ישלם פיצויים?

 

תושבת העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה: ”שלום רב, הייתי בחתונה של חברתי הטובה והחלקתי בשירותים בגלל שהרצפה הייתה רטובה. עקב כך שברתי את הרגל. האם במצב כזה ניתן לתבוע ואיך מתנהל התהליך, תודה”. לתשובת המומחה- כנסו

 
 

 

 

כל מה שקורה בעיר באנר הדר
ברקי יש לי שאלה

 

מדורים