חיפוש
 
לדף הבית >>     דפנה פלד, יעוץ וליווי כלכלי, מודיעין >>

האם כדאי בגיל צעיר להשקיע במניות

 

האם בגיל צעיר מומלץ להשקיע במניות או שכדאי להיזהר מכך? על כך בטור הבא של המומחית ביעוץ וליווי כלכלי, בעלת 14 שנה ניסיון בליווי כלכלי למשפחות.

 

כאשר אנחנו משקיעים לטווח ארוך, הסיכון הוא החבר שלנו, וחוסר הסיכון הוא האוייב.
המטרה של החיסכון היא לייצר תשואה על הכסף, התשואה היא הרווח על הסיכון. או במילים אחרות, אם לא יהיה סיכון, לא תהיה תשואה.
בהשקעה בסיכון נמוך אין מספיק תשואה, ולכן בפנסיה לא יהיה מספיק כסף.

אתן  כמה דוגמאות:
לפני 20 שנה, השקעה במניות הטכנולוגיה, תחום לא ברור בזמנו, היתה סיכון גדול, במיוחד לאחר התפוצצות הבועה בשנת 2000, שהיו בה הפסדים רבים, והרבה חברות נסגרו וההשקעה אבדה. אף אחד לא ידע כיצד השוק הזה יתפתח. מי שהסתכן, וצפה את ההשפעה שתהיה לטכנולוגיה, ושם חלק מההשקעה שלו בתחום המסוכן הזה, עשה רווח גדול מאוד. 
כאשר מלווים כסף לקבלן שבונה בנין חדש, למימון הפרוייקט יש סיכון גדול שהוא יפשוט רגל. ולכן דורשים ממנו ריבית יותר גבוהה מאשר ריבית שאפשר לקבל על משכנתא למשל. אם הוא יפשוט רגל, נפסיד את כל הכסף. אבל אם לא - נעשה רווח גדול. אם נפצל את ההשקעה, ונלווה כסף ל-10 קבלנים, לא כולם יפשטו רגל: אנחנו רואים שבסופו של דבר בניינים נבנים, ודירות נמכרות. בניהול סיכון מחושב, הריבית שישלמו אילו שיצליחו, תכסה על ההפסד של אילו שלא יחזירו את ההשקעה, ועוד ישאר רווח נאה.

השקעה בשוק ההון היא בעצם ניהול סיכונים, אפשר ללמוד את התחום ולעשות זאת לבד, ואפשר במוצרי הפנסיה שלנו לבחור את מנהלי ההשקעות ומסלולי ההשקעה שלאורך זמן נתנו את התשואות היותר טובות.
בגיל 35, יש לך לפחות עוד 30 שנה עד הפנסיה, והנחת העבודה היא שגם אם תהיינה בדרך שנים של משברים: מגפות, מלחמות, שפל כלכלי, תהייינה יותר שנים של שגשוג כלכלי.
כאשר את מחליטה להגדיל את החשיפה שלך לסיכון, את צריכה לשנן שיהיו שנים של הפסדים, זה לא פשוט לראות את זה, אבל חשוב לזכור שאחרי השפל באה הגאות, ואת בטווח הארוך, ולא מסתכלים על תשואות לטווח קצר.
כאשר תתקרבי לגיל הפרישה, תתחילי לאט לאט להקטין את הסיכון.

 


יש לכם עוד שאלות ליעוץ וליווי כלכלי דפנה פלד? כנסו!

דפנה פלד: 053-8989767  http://mcity.co.il/board/category/156

דברו איתנו ב whatsapp   

 

 
 
 
למה  mcity

למה mcity

יולי לב מתראיין בערוץ 13

יולי לב מתראיין בערוץ 13

 
 

זכויות הפציינט בעת רשלנות רפואית

תושב העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה:”ניסן שלום. הייתי בטרם בגין כאבים חזקים באוזן ובלסת. נאמר לי שיש לי דלקת באוזן. לאחר מכן התגלה שבכלל זה נובע מעומס על הצוואר שהשליך על הלסת ויצר שם מעין דלקת וטופלתי בפיזיותרפיה. האם זה נחשב לרשלנות מצד הרופא שבדק אותי בטרם והביא לי טיפות אנטיביוטיות לאוזן שבכלל לא היה בהן צורך. במידה וכן מה עושים, זה קרה לפני מס` חודשים”. לתשובת המומחה- כנסו...

מהו סעיף 26 לחוק הירושה ולמה חשוב להכירו

 

צוואה היא האמצעי המשפטי הטוב ביותר מבחינתו של אדם להורות כיצד הוא מעוניין לחלק את רכושו עם הליכתו לבית עולמו. מדובר במסמך משפטי מחייב המבוסס על כיבוד רצון המת המהווה לדברי כבוד הנשיא בדימוס, אהרון ברק, ”חלק מתרבותנו הכללית והמשפטית” וכן ”עיקרון ידוע של המשפט העברי לפיו מצווה לקיים את דבר המת”. להמשך קריאת המאמר של עו”ד גילה עיני, מומחית לדיני משפחה, גישור ועוד, כנסו...

החלקה באולם אירועים- מי ישלם פיצויים?

 

תושבת העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה: ”שלום רב, הייתי בחתונה של חברתי הטובה והחלקתי בשירותים בגלל שהרצפה הייתה רטובה. עקב כך שברתי את הרגל. האם במצב כזה ניתן לתבוע ואיך מתנהל התהליך, תודה”. לתשובת המומחה- כנסו

 
 

 

 

יש לי שאלה לגדי ברקאי
ברקי יש לי שאלה

 

מדורים