חיפוש
 
לדף הבית >>     גדי ברקאי, תכנון פיננסי CFP, הרצליה >>

כיצד נדע אם אנחנו חוסכים מספיק לפנסיה שלנו

 

לרוב לא נותנים את הדעת לנושא זה מתוך טעות מחשבתית שלא ניתן לתכנן, אלא שהמצב הפוך, בהחלט ניתן לתכנן ומי שמתכנן מצבו הפיננסי לרוב יהיה משופר ממי שלא תכנן, את החיסכון הפנסיוני ניתן לתכנן מתוך השאלה לאיזה גודל קצבה אנחנו רוצים להגיע? להמשך קריאה - כנסו..

 

איש מקצוע ידע לבחון את היתכנות להגיע ליעד המבוקש ומתי, לרוב המטרה שלנו להגיע לגובה קצבה של הפרט או התא המשפחתי הכי קרוב לסכום שמשקף את רמת החיים שלנו לפני הפרישה, המטרה שלנו היא לא לרדת מרמת החיים שלנו בתקופת הפרישה.
איש מקצוע ידע להוביל את הפרט או המשפחה מתוך ראיה רחבה מקצועית תוך שיקול דעת מקצועי באיזה כלים נכון וכדאי להשתמש ובאיזה לא, להתאים את רמת הסיכון, לענות על צרכים בתהליך, כל זאת מתוך מטרה למקסם את התהליך לטובת הלקוחות.
הגדלת החיסכון הפנסיוני הוא בהחלט אפשרי, ניתן לביצוע באמצעות כלים רבים של חסכונות ואפילו באמצעות הלוואה מתוך החיסכון עצמו, ישנם שיטות רבות לביצוע וכלים רבים, כדאי וחשוב לעשות זאת כחלק מתהליך ההתנהלות הפיננסית הכוללת ולא כנושא נפרד המתייחס בהפרדה לנושא זה בלבד.
חשוב להבין, הצבת מטרה של יעד פנסיוני יכול לשדרג יעדים ומטרות נוספים, ואז צריך לדעת להשתמש בצבירות כדי לענות על צרכים נוספים בדרך, מבלי לאבד את הכיוון.
בנושא זה יכול כל אחד לעשות עפ"י הבנתו, אך הנכון הוא לעשות זאת באמצעות אנשי מקצוע. מי שחשב שבמאמר זה אוכל לענות על נוסחת הצלחה כל שהי טעה כיוון שכל לקוח הוא עולם בפני עצמו ולא ניתן להעתקה, כן אפשר פה ושם להעתיק רעיונות, בעיקרון כל תכנית ייעוץ הינה אינדיבידואלית.
נכון, אנשי מקצוע יעלו לכם כסף, אך זו עלות נמוכה באמצעות איש מקצוע, העלות היקרה יותר תהיה כשתעשו זאת לבד ולא תשלמו לאיש מקצוע, כל אחד עפ"י הבנתו, בהצלחה לכולם.
הכותב הוא מתכנן פיננסי וסוכן ביטוח פנסיוני 
כשהעתיד הפיננסי ידוע ההווה רגוע

יש לכם עוד שאלות לגדי ברקאי, תכנון פיננסי? כנסו!

כרטיס הביקור שלי

0544640290

 
 
 
למה  mcity

למה mcity

יולי לב מתראיין בערוץ 13

יולי לב מתראיין בערוץ 13

 
 

זכויות הפציינט בעת רשלנות רפואית

תושב העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה:”ניסן שלום. הייתי בטרם בגין כאבים חזקים באוזן ובלסת. נאמר לי שיש לי דלקת באוזן. לאחר מכן התגלה שבכלל זה נובע מעומס על הצוואר שהשליך על הלסת ויצר שם מעין דלקת וטופלתי בפיזיותרפיה. האם זה נחשב לרשלנות מצד הרופא שבדק אותי בטרם והביא לי טיפות אנטיביוטיות לאוזן שבכלל לא היה בהן צורך. במידה וכן מה עושים, זה קרה לפני מס` חודשים”. לתשובת המומחה- כנסו...

מהו סעיף 26 לחוק הירושה ולמה חשוב להכירו

 

צוואה היא האמצעי המשפטי הטוב ביותר מבחינתו של אדם להורות כיצד הוא מעוניין לחלק את רכושו עם הליכתו לבית עולמו. מדובר במסמך משפטי מחייב המבוסס על כיבוד רצון המת המהווה לדברי כבוד הנשיא בדימוס, אהרון ברק, ”חלק מתרבותנו הכללית והמשפטית” וכן ”עיקרון ידוע של המשפט העברי לפיו מצווה לקיים את דבר המת”. להמשך קריאת המאמר של עו”ד גילה עיני, מומחית לדיני משפחה, גישור ועוד, כנסו...

החלקה באולם אירועים- מי ישלם פיצויים?

 

תושבת העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה: ”שלום רב, הייתי בחתונה של חברתי הטובה והחלקתי בשירותים בגלל שהרצפה הייתה רטובה. עקב כך שברתי את הרגל. האם במצב כזה ניתן לתבוע ואיך מתנהל התהליך, תודה”. לתשובת המומחה- כנסו

 
 

 

 

 

מדורים