חיפוש
 
לדף הבית >>     צביגידיז אימון מוחי למצוינות, פתח תקווה >>

האם ביופידבק יכול לסייע בטיפול בדיכאון קליני

 

כותב המאמר הינו מומחה בתחום האימון מוחי למצוינות, אימון טכנולוגי לגוף ולמוח באמצעות ביופידבק, נוירופידבק ו - NLP. האם אכן יש קשר בין ביופידבק לשיפור של אדם במצב של דיכאון? על כך בטור הבא של צביגידיז...

 

ביופידבק עשוי להיות כלי עזר יעיל בטיפול בדיכאון קליני.

ביופידבק הוא שיטת טיפול שמתבססת על הרגשות ופעילות פיזיולוגית כמו דופק הלב ורמות הסטרס בגוף. באמצעות הרגשות הללו, האדם מקבל מידע חזותי או שמיעתי אודות התנהגותו הפיזיולוגית שלו ולומד לשלוט בה.

בקשר לדיכאון קליני, ביופידבק עשוי לסייע במגוון דרכים:

  1. הפחתת רמות הלחץ והסטרס: ביופידבק ניתן ללמוד טכניקות הרגעה ושליטה ברמות הלחץ, כלומר, לצמצם תגובות פיזיולוגיות של חרדה ולחץ שעשויות להגביר את הדיכאון.

  2. שיפור הריכוז: במהלך הטיפול ביופידבק, האדם מתאמן לנהל את הרגשות שלו, מה שעשוי להביא לשיפור ביכולת להתרכז ולהתמקד, דבר שחשוב במיוחד עבור אנשים הסובלים מדיכאון.

  3. הגברת הרגשות חיוביים והפחתת רגשות שליליים: דרך תהליך האימון ביופידבק, אפשר ללמוד לזהות רגשות ולשלוט בהם, ולכן לפעמים להפחית רגשות שליליים ולהגביר רגשות חיוביים.

  4. שיפור איכות השינה: דיכאון קליני נובע לעיתים מבעיות בשינה. ביופידבק ניתן ללמוד טכניקות להרגעה ולשחרור שיכולות לסייע בשיפור איכות השינה.

  5. שיפור תחושת השליטה והעצמה: האדם שמתאמן בביופידבק חווה תחשוה של שליטה על תהליכי הגוף שלו, מה שיכול להיות מאוד משמעותי עבור אנשים הסובלים מתחושת כאוס ודיכאון.

שימוש ביופידבק ככלי טיפולייכול להוות חלק טכניקות טיפוליות משלימות כמו טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טיפול בהתנהגויות פונקציונליות, ועוד. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום הנפש להחלטה על השימוש המתאים ביופידבק ועל השיטות המתאימות לכל אדם ומצב נפשי מסוים.


יש לכם עוד שאלות לאימון מוחי למצוינות צבי דיגדיז? כנסו!

03-3724480 

 
 
 
למה  mcity

למה mcity

יולי לב מתראיין בערוץ 13

יולי לב מתראיין בערוץ 13

 
 

זכויות הפציינט בעת רשלנות רפואית

תושב העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה:”ניסן שלום. הייתי בטרם בגין כאבים חזקים באוזן ובלסת. נאמר לי שיש לי דלקת באוזן. לאחר מכן התגלה שבכלל זה נובע מעומס על הצוואר שהשליך על הלסת ויצר שם מעין דלקת וטופלתי בפיזיותרפיה. האם זה נחשב לרשלנות מצד הרופא שבדק אותי בטרם והביא לי טיפות אנטיביוטיות לאוזן שבכלל לא היה בהן צורך. במידה וכן מה עושים, זה קרה לפני מס` חודשים”. לתשובת המומחה- כנסו...

מהו סעיף 26 לחוק הירושה ולמה חשוב להכירו

 

צוואה היא האמצעי המשפטי הטוב ביותר מבחינתו של אדם להורות כיצד הוא מעוניין לחלק את רכושו עם הליכתו לבית עולמו. מדובר במסמך משפטי מחייב המבוסס על כיבוד רצון המת המהווה לדברי כבוד הנשיא בדימוס, אהרון ברק, ”חלק מתרבותנו הכללית והמשפטית” וכן ”עיקרון ידוע של המשפט העברי לפיו מצווה לקיים את דבר המת”. להמשך קריאת המאמר של עו”ד גילה עיני, מומחית לדיני משפחה, גישור ועוד, כנסו...

החלקה באולם אירועים- מי ישלם פיצויים?

 

תושבת העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה: ”שלום רב, הייתי בחתונה של חברתי הטובה והחלקתי בשירותים בגלל שהרצפה הייתה רטובה. עקב כך שברתי את הרגל. האם במצב כזה ניתן לתבוע ואיך מתנהל התהליך, תודה”. לתשובת המומחה- כנסו

 
 

 

 

 

מדורים