חיפוש
 
לדף הבית >>     דבורה אושפיז >>

כיצד מחושב הפיצוי בהליך פינוי בינוי

 

האם הפיצוי מחושב על פי השטח או הפוטנציאל? על כך בטור הבא...

 

לאשתי יש דירה ישנה בגודל של כ-50 מטר בעיר הרצליה. יש אפשרות חוקית להרחיב אותה ל-80 מטר, ורוב השכנים ביצעו זאת (בהיתר כמובן). כעת הבניין מועמד לפינוי בינוי.לפי הנוהג מקבלים לפי שטח הדירה בתוספת X. שטח הדירה היום כאמור 50 אך יש זכאות ל80. מה אקבל בפינוי בינוי? האם שווה לי להוציא היתר ולבנות רק בגלל הפינוי בינוי? האם יש התחשבות בזכויות הבנייה בחישוב השטח שיתקבל? האם כדאי להוציא בקשה להיתר ולא לממשו?

התמורה העודפת ניתן למי שרק הרחיב את דירתו בפועל ובהיתר ...

לזכויות הבניה אין ערך בעת שינוי תב"ע, שהרי הזכיות משתנות לאחר אישור זכויות התב"ע החדשות.

קשה לי להאמין שתקבלו היתר בהנחה שתוכנית התב"ע בשלב מתקדם, שהרי אין תוכנית מאושרת על תוכנית בהכנה.

התמורה לדירה המקורית תהיה בתוספת שעליה הוסכם בהסכם פינוי בינוי.

ממליץ בחום להתייעץ עם עורך דין בא כוח הדיירים בעיסקה. 

בהצלחה!

יוסי

יש לכם עוד שאלות ליוסי בר דוד התחדשות עירונית? כנסו!

 050-7691800  הפייסבוק שלי

 
 
 
למה  mcity

למה mcity

יולי לב מתראיין בערוץ 13

יולי לב מתראיין בערוץ 13

 
 

זכויות הפציינט בעת רשלנות רפואית

תושב העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה:”ניסן שלום. הייתי בטרם בגין כאבים חזקים באוזן ובלסת. נאמר לי שיש לי דלקת באוזן. לאחר מכן התגלה שבכלל זה נובע מעומס על הצוואר שהשליך על הלסת ויצר שם מעין דלקת וטופלתי בפיזיותרפיה. האם זה נחשב לרשלנות מצד הרופא שבדק אותי בטרם והביא לי טיפות אנטיביוטיות לאוזן שבכלל לא היה בהן צורך. במידה וכן מה עושים, זה קרה לפני מס` חודשים”. לתשובת המומחה- כנסו...

מהו סעיף 26 לחוק הירושה ולמה חשוב להכירו

 

צוואה היא האמצעי המשפטי הטוב ביותר מבחינתו של אדם להורות כיצד הוא מעוניין לחלק את רכושו עם הליכתו לבית עולמו. מדובר במסמך משפטי מחייב המבוסס על כיבוד רצון המת המהווה לדברי כבוד הנשיא בדימוס, אהרון ברק, ”חלק מתרבותנו הכללית והמשפטית” וכן ”עיקרון ידוע של המשפט העברי לפיו מצווה לקיים את דבר המת”. להמשך קריאת המאמר של עו”ד גילה עיני, מומחית לדיני משפחה, גישור ועוד, כנסו...

החלקה באולם אירועים- מי ישלם פיצויים?

 

תושבת העיר פונה לעו”ד ניסן מנו, מנהל פורום בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף, בשאלה: ”שלום רב, הייתי בחתונה של חברתי הטובה והחלקתי בשירותים בגלל שהרצפה הייתה רטובה. עקב כך שברתי את הרגל. האם במצב כזה ניתן לתבוע ואיך מתנהל התהליך, תודה”. לתשובת המומחה- כנסו

 
 

 

 

ברקי יש לי שאלה
יש לי שאלה לגדי ברקאי

 

מדורים